Ортопедический центр
Многолетний опыт в эндопротезировании суставов. Высококвалифицированные врачи, прошедшие стажировку в ведущих клиниках Европы и мира.
rus | eng
Новости


Резюме про семінар "АПРЕЛЬСКИЕ ТЕЗИСЫ 2017" 

«АПРЕЛЬСКИЕ ТЕЗИСЫ»

21 квітня  2017 року в  Києві відбувся черговий Міжнародний семінар «Апрельские тезисы» з проблем ендопротезування суглобів
Організатори :
Київський міський ортопедичний центр ендопротезування, хірургії та реабілітації КМКЛ № 12
«Українська асоціація ортопедів травматологів»
Благодійна організація «Благодійний Фонд «Легка хода»
Теми семінару:
1. Ендопротезування при дисплазії та вродженому вивиху кульшового суглобу.
2. Ендопротезування суглобів у пацієнтів молодого та старечого віку
(до 35 та після 85 років ).
3. Ендопротезування колінного суглобу в особливих випадках, в т.ч. одновиросткове.
4. Ендопротезування плечового суглобу.

 


Лектори зліва направо:

• Д.м.н. Віктор Торчинський.  Інститут травматології-ортопедії НАМН України.
• Др. Святослав  Дубинець. Член Французького  Товариства ортопедів. Франція.
• Проф. Сергій Страфун.  Голова асоціаціі ортопедів-травматологів України. Головний ортопед-травматолог МОЗ України.
• К.м.н. Олександр  Косяков.  Керівник Київського центру ендопротезування суглобів, головний ортопед-травматолог ДОЗ м. Києва, Україна.
• Академік Олександр Лоскутов. Зав.кафедрою ортопедії та травматології Дніпровського медичного університету, Україна.
• К.м.н. Куропаткін Генадій, керівник регіонального центру ендопротезування, завідувач відділенням  ортопедії ОКЛ ім..Калініна, Самара, Росія.
• Др. Лібор  Нейчес. Президент національного Реєстру ендопротезування. Словакія
• Проф. Філіп Картье. Франція.
• Проф. Іван  Соллогуб. Керівник клініки Валь де Луар. Франція.
• Проф. Алан Соте. Генеральний секретар Товариства ортопедів Франції.
• Проф. Евальд Герінг, Клініка ортопедіїї та травматології Міндена. Німеччина
• Харольд Кистмахер. Керівник групи конструкторів кульшових ендопротезів. Німеччина (в залі)

    Професор  Страфун висвітлив стан справ в  ендопротезуванні плечового суглобу в Україні, визначив показання та техніку цієї непростої операції, ілюструючи клінічними прикладами.  Закликав до співпраці вітчизняних та закордонних фахівців, запросив присутніх на конференцію, присвячену артропластиці плечового суглобу у жовтні 2017 року.
        Професор Соте привів статистику французького товариства ортопедів-травматологів  сприводу ендопротезування плечового суглобу імплантами реверсійного типу. Визначив показання для операцій подібного роду та поділився власними клінічними спостереженнями.
        В другій доповіді Алан Соте відмітив особливості ендопротезування пацієнтів похилого віку, продемонстрував переваги імплантів з подвійною рухомістю. Числені ілюстрації зацікавили  фахівців.
        Віктор Торчинський поділився власним багатим досвідом ендопротезування при дисплазіі кульшового суглобу. Окремо було розглянуто питання про варіанти розташування штучної западини при неоартрозах що викликало дискусію.
        Олександр Лоскутов визначив  підхід до тактики і стратегії  при дисплазії та вродженному вивиху кідульшового суглобу в залежності від ступеню його недорозвинення.  Представив широку лінійку імплантів вітчизняного виробництва та клінічні приклади їх використання.
          Генадій Куропаткін прочитав класичну лекцію на тему "Ендопротезування кульшового суглобу при тяжкій дисплазії". Системно представив існуючі класифікації та визначив показання до різних типів хірургічних втручань в залежності від тяжкості патології. Зал оплесками підтримав прохання головуючого до лектора про викладення представленого матеріалу на шпальтах журналу "Альманах київського центру ендопротезування", що був презентований на цьому семінарі
          Наступна його  доповідь була присвячена проблемі ендопротезування молодих пацієнтів, вибору імплантів та малоінвазивних хірургічних технік. Була підкреслена важливість максимально можливого використання  альтернативних методик, спрямованих на  збереження власних тканин .
          Доктор  Нейчес  доповів  про показання та техніку підвертельноі вкорочуючоі остеоміі при тотальному ендопротезуванні кульшового суглобу у пацієнтів з високим вродженим вивихом кульші. Оратор підкреслив значення відновлення центру обертання, корекції офсету, а відтак і мязевого балансу. Клінічні приклади з великим терміном спостереження підтвердили ефективність наведеної методики.
          В наступній лекції  Лібор Нейчес, як президент національного реєстру, поділився досвідом колег та власними спостереженнями по врівноваженню напруження зв'язок при тотальному  ендопротезуванні колінного суглобу з використанням динамометричних пристроїв.
Легенда европейськоі ортопедіі, один з "батьків" одновиросткового колінного                    ендопротезування Професор Філіп Картье прочитав фундаментальну лекцію по улюбленій тематиці .  В ній лектор висвітлив витоки та історію операції,  показання та протипроказання, особливості відбору пацієнтів, види та методики одновиросткового ендопротезування колінного суглобу.  Окремо доктор Картье зупинився на протезуванні однієї з сторін колінного суглобу як альтернативі навколосуглобовоі остеотоміі. Також було підкреслено, що любе ендопротезування колінного суглобу,  це, в першу чергу, "хірургія м'яких тканин".  Присутні фахівці,  в кулуарах, завалили видатного французького хірурга запитанням.
          Іван Соллогуб,  як і кожного року, зупинився на  проблемах ендопротезування колінного суглобу в складних випадках. Його доповіді послідовно сладають цілий курс введення молодих лікарів в складний світ штучних колінних суглобів. Присутні лікарі попросили доповідача викласти цей курс окремою монографією.   
          Професор Герінг доповів про досвід та підходи німецьких ортопедів до проблеми ендопротезування пацієнтів молодого віку. Щоправда, молодими в Німеччині вважаються пацієнти до 65 років. Доповідач наголосив на необхідності використання малоінвазивних методик та імплантів, що зберігають кісткова тканину у юних пацієнтів.
          Доктор Кистмахер приймає активну участь в проектуванні  систем ендопрозування для молодих пацієнтів. Він представив групи вкорочених імплантів, що мають різні біомеханічні особливості і можуть використовуватись за індивідуальними показаннями.
          Святослав Дубинець традиційно провів прискіпливий  аналіз  міжнародних  реєстрів в розрізі вікових особливостей та розбіжностей. Особливу увагу присутніх привернула інформація про більшу тривалість життя ендопротезів  у людей старшого віку, що імовірно пов'язано з їх меншою руковою активністю.
      Олександр  Косяков дещо несподівано виклав доповідь про перший досвід використання 3D моделювання для топографічноі передопераційноі діагностики, планування, підбору типу та розміру ендопротезу, а при необхідності, і виготовлення індивідуального імпланту.
            Тема доповіді була визначена як один з напрямків наступного семінару, що запланований  на 20 квітня 2018 року.
            Також будуть розглянуті проблеми хибного остеосинтезу проксимального відділу стегнової кістки, що призводять до численних ускладнень та передчасного ендопротезування.
            Під час перерви була проведена зустріч завідуючих відділеннями травматології та ортопедії м. Києва з головою профільної Асоціаціі проф. Страфуном Сергієм Семеновичем та головою її Київського осередка проф. Лябахом Андрієм Петровичем.
        За традицією серед присутніх було розіграно 15 грантів на стажування в провідних клініках Європи  та України. Гранти забезпечили представники компаній "Lima LTD", "Zimmer", "Smith & Nephew", "Mathys", "Beznoska" та благодійний фонд "Легка хода".
        Ввечері, під час дружньої вечері колеги з різних країн обговорювали прослухані лекції, обмінювались враженнями та планами на майбутне.
      


УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi 
О центре | Тазобедренный сустав | Коленный сустав | Рекомендации | Контакт | Новости
© All Rights Reserved. Created by Gala.Net